Doğayı Sevmek ve Korumak İçin 8 Neden - Patigil
img
Doğa

Doğayı Sevmek ve Korumak İçin 8 Neden

Dünyada insanoğlu ve hayvanların yaşadığı sistemin içine doğa diyoruz. İnsan açgözlülüğü ve egosu yüzünden kendisini doğanın efendisi zannetmektedir ve bunun sonucunda da yaşadığı gezegene zarar vermektedir. Doğa ve insan birbiriyle bağlantılıdır. İnsanların hayatlarında huzurlu olabilmesi için doğayı korumalı ve doğanın içinde vakit geçirmelidir. İşte, sizin için derlediğimiz doğayı korumak için ve sevmeniz için 8 önemli neden...

1) Huzurlu Olmak İçin

Herkes huzurlu olmak ister ancak bunu doğaya önem veren ve sevenler insanlar sahip olmak istediği huzuru yakalar. Huzuru yakalayan insanda uğraştığı alanda başarılı olur ve psikolojik sorunları olmaz. O yüzden kendini şehir hayatında huzursuz hisseden insanlar doğa derinliklerine kaçıyor.

2) Mutlu Olmak İçin

Mutlu olmak için her şeyi yapar insan ama mutlu olmak için doğru yollara gitmesi gerek. Çoğu insan mutlu hissetmek kötü bağımlıklara yöneliyor. Örnek olarak gösterirsek sigara ve alkol bağımlılığı. Bu tür alışkanlıklar insan bedeninin zarar görmesine sebep olduğundan mutlu olmak yerine kronik mutsuz oluyor insan. Sigarayı ve alkol bağımlıklarından kurtulun. Bunun yerine mutlu olacağınız doğanın içine doğru yolculuğa çıkın.

3) Hayatı Yaşamak İçin

Yoğun iş temposundan dolayı çoğu insan gezemiyor maalesef. Doğanın içinde gezmek insana heyecan ve keşfetmesi gereken maceraları olduğunu hatırlatır. Örneğin kamp yapmak istiyorsunuz ve bu isteğinizi sürekli erteliyorsunuz. Sonunda dediğiniz cümle” Keşke zamanında yapsaydım.”. O yüzden planlarını yapın ve sizi gizemlerle bekleyen doğanın içine açılın.

4) Egonuzu Kontrol Altına Almak İçin

Boş yere egoya sahip olan insan kendine zarar verir. İnsan hayatını yaşamak istiyorsa ilk önce egosunu kontrol altına almasıdır. Egoyu kontrol altına almak istiyorsanız yapmanız gereken şunlar;

  • Kalbinizi ile beyninizi doğru yola götürmeye çalışın.
  • Kendinize değer verin ve kendinizi negatifliğe düşürmeyin.
  • Gördüğünüz hayvanları sevin.
  • Evinizde çiçek yetiştirmeye çalışın.
  • En önemlisi doğaya önem verin.


5) Umutlu Olmak İçin

Yaşamak istediğiniz hayata dair umutlarınız artar ve harika hayaller kurmaya başlarsınız. Her insanın düştüğü öğrenilmiş çaresizlikten kurtulmuş olursunuz. Doğaya ne kadar saygınız ve sevginiz artarsa insanlığa dair o kadar umudunuz artar.

6) Pozitif Düşünmeye İçin

İnsanlar pozitifliğe düşünmeye aç ve çoğu insan pozitif düşünürken negatif düşündüğünü fark etmiyor. Doğal yaşamın içinde mücadele ve umut ışığı vardır.

7) Değer Vermek İçin

Hayvanlara ve iletişim halinde olduğunuz insanlara değer vermeye başlarsınız. Yüzünüzde her zaman bir gülümseme ile gezersiniz. Ancak herkese gülümsemek yanlıştır. Aranızda bu iyi niyetinizi suiistimal edecek insanlar olabilir.

8) Sabretmeyi Öğrenmek İçin

İnsan çoğu hayatında sabırsızdır. Uzun süreli işler yapmak için ve yolculuklar için sabretmeyi öğrenmek zorundadır. Ormanın alanlara gidip bitkilerin büyümesini izleyin kadar zor şartlara karşı pes etmeyip sabrederek büyüyorlar. Kendinizi fazla zorlamanıza gerek yok. Yapacağınız işleri zamana yayın ve başka bir şey yapmayın.

E-Posta Bülteni

Abone olarak güncel bilgileri kaçırmadan hemen email adresinize alabilirsiniz.